31 lipca 2022 r.- 18 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W poniedziałek o godz.:17:20 modlitwa za zmarłych z czytaniem wypominek, a o godz.: 18:00, Msza Święta w ich intencji.

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3. We wtorek 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

4. W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odbędą się o stałej porze.

6. W piątek, 5 sierpnia, Mszą Świętą pontyfikalną o godz.: 7:00 w naszym Sanktuarium rozpoczniemy 39. Warszawsko- Praską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę.. Eucharystii przewodniczył będzie pasterz naszej diecezji Romuald Kamiński. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach w drodze pielgrzymując od Matki Bożej Ostrobramskiej do Jasnogórskiej. Jak również do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego.

7. Zapisy będą odbywały się w naszej parafii od 1 do 4 sierpnia w godz.: od 17:00 do 20:00 w sali przy kancelarii.

8. Do puszki wystawionej przy bocznym ołtarzu MB Częstochowskiej, włącznie do środy, można składać swoje intencje, które podczas pielgrzymki będziemy powierzali Matce Bożej w codziennym różańcu.

9. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.

10.Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

11. Trwają prace związane z naprawą spękanych tynków oraz zlikwidowaniu zacieków we wnętrzu kościoła. Obecnie prace są prowadzone na chórze.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Przyjaźń w genach; Węgrzy w Powstaniu Warszawskim; Jasna Góra czeka na pielgrzymów.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Henryka Sieradz. Oraz Śp.: Stanisławę Górską. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

14. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.