Ogłoszenia duszpasterskie

24 lipca 2022 r- 17 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

3. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę.

5. W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

6. W minionym tygodniu zostały rozpoczęte prace związane z naprawą spękanych tynków i zlikwidowaniu zacieków we wnętrzu kościoła. Prace rozpoczęliśmy od ściany frontowej na chórze.

7. W tym roku już po raz 39 wyruszy z naszego Sanktuarium Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Wychodzimy 5 sierpnia na Jasną Górę przychodzimy 14 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę będą się odbywały w auli Św. Jan Pawła II od 01 do 04 sierpnia w godzinach od 17:00 do 20:00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

8. Do puszki wystawionej przy bocznym ołtarzu MB Częstochowskiej można składać swoje intencje, które podczas pielrzymki będziemy powierzali Matce Bożej w codziennym różańcu.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Dajmy Bogu szansę – czyli jak pobożność matek przekłada się na wiarę ich dzieci; oraz artykuł: Rachunek sumienia– czego duchownych i świeckich powinna nauczyć skandaliczna sprawa księdza z Białegostoku.

Polecamy