Ogłoszenia duszpasterskie

19 niedziela zwykła – 9 sierpnia 2015

ogl1. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tace będą przeznaczone na utrzymanie Domu Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku. Jest to miejsce na terenie naszej diecezji w którym mieszkała Siostra Faustyna przed wstąpieniem do Klasztoru.

2. Jutro – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Swoimi modlitwami obejmijmy chrześcijan prześladowanych za wiarę w naszych czasach.

3. Faustyna ze Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, która pracuje w naszym Sanktuarium we wtorek na Mszy św. o godz. 8:00 będzie składać śluby zakonne. Prosimy o modlitwę w Jej intencji i serdecznie zapraszamy na tę Uroczystość.

4. W sobotę 15 sierpnia będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowzięcia NMP, która jest jednocześnie uroczystością Patronki Diecezji – Matki Bożej Zwycięskiej. Tego dnia przypada też 95 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku., zwanej „Cudem nad Wisłą”. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i o godz. 18:00. Prosimy o przyniesienie pierwocin zieleni tego roku, ziół i kwiatów, które po modlitwie po Komunii św. zostaną pobłogosławione.

5. Pielgrzymi, którzy wyruszyli z naszego Sanktuarium w pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę zapewniają o modlitwie w naszych intencjach i dziękują za dowody modlitewnej pamięci.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujący artykuł: Dlaczego Maciej Kledzik pisze nieprawdę o postawie bpa Stanisława Adamskiego w dniach Powstania Warszawskiego? Jest również wiele artykułów o nowym Prezydencie Polski.

7. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

Polecamy