Ogłoszenia duszpasterskie

26 czerwca 2022 r- 13 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej święcimy pojazdy mechaniczne. Kierowców prosimy o podjeżdżanie pojazdami pod łącznik z witrażem.

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze Święte o godz.: 6:30; 7:00; 8:00 i 18:00. Spowiadamy podczas każdej Mszy Świętej. W sobotę o godz.: 7: 30 zapraszamy na różaniec. Po Mszy Świętej o godz.: 8:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 13:00.

4. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 17:30, do nieszporów.

5. W tym roku już po raz 39 wyruszy z naszego Sanktuarium Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Wychodzimy 5 sierpnia na Jasną Górę przychodzimy 14 sierpnia. Jeżeli ktoś z Państwa gra na jakimś instrumencie, chce zaangażować się w jakąkolwiek służbę i pomoc, albo po prostu iść do Matki Bożej w dobrym towarzystwie to zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Więcej informacji w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy Św. o godz.:6:30. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7:00, 8:00 i 18:00.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem.

8. Wszystkim Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

Polecamy