Ogłoszenia duszpasterskie

19 czerwca 2022 r- 12 Niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszych Ojców, aby żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

3. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz.: 18:00 w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

5. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.

6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych.

7. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz.: 18:30. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną.

8. W tym roku 5 sierpnia już po raz 39 wyruszy z naszego Sanktuarium Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Na Jasną Górę przybywamy 14 sierpnia. Jeżeli ktoś z Państwa gra na jakimś instrumencie, chce zaangażować się w jakąś służbę i pomoc w organizacji albo po prostu iść do Matki Bożej w dobrym towarzystwie to zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Więcej informacji w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Kościelna polityka kadrowa– Czym podyktowane są ogłaszane translokaty proboszczów i wikariuszy?- wyjaśnia Bp. Romuald Kamiński; Elektroniczny detoks– O zagrożeniach, jakie niesie dla dzieci i nastolatków wielogodzinne przebywanie przed ekranem, pisze Monika Odrobińska.

Polecamy