Ogłoszenia duszpasterskie

29 maja 2022 r- 7 Niedziela Wielkanocy- Wniebowstąpienie Pańskie

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.

Również w dniu dzisiejszym dzieci z naszej parafii na Mszy Świętej o godz.: 12:00, będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

2. W poniedziałek na Mszy Świętej o godz.: 18:00, Pan Klaudiusz Bieńko będzie zdawał egzamin dyplomowy na organistę. W programie solowe utwory organowe i opracowania pieśni kościelnych z elementami improwizacji organowej.

3. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz.: 18:00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

4. W piątek na godz.; 19:00 zapraszamy na zebranie członków Rady Duszpasterskiej.

5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz.18:30, natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

6. Trwa nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna jest włączona do nabożeństw majowych.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami będą sprawowane o stałych porach. Przypomnę, że w pierwszy piątek jest dodatkowa Msza Święta o godz.: 17:00 na którą szczególnie zapraszamy dzieci które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

8. Zapraszamy chłopców, którzy przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej, aby zapisywali się do służby liturgicznej ołtarza, czyli kandydatów na ministrantów. Zapraszamy także dzieci rocznicowe i starszych. Zapisy po każdej Mszy świętej w zakrystii.

9. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz.: 18:00 a zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz.: 21:00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Czas z błogosławionym– Kard Stefan Wyszyński „ to Patron na nasze czasy”; Całe życie się uczę– Wciąż działa na wysokich obrotach i ma mnóstwo energii – o swoim życiu opowiada aktor Zbigniew Buczkowski.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Jana Kuś. Polećmy GO Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy