Ogłoszenia duszpasterskie

22 maja 2022 r- 6 Niedziela Wielkanocy

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

4. W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej- Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

5. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszych mam wypraszając, żyjącym Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a zmarłym łaskę życia wiecznego.

6. Od Piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie włączona do nabożeństw majowych.

7. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu na Mszy Świętej o godz.: 12:00, dzieci z naszej parafii będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Przypomnę że próba dla dzieci rocznicowych w kościele w piątek o godz.: 16:30. Natomiast spowiedź dla tych dzieci w sobotę od godz.: 9:30 do 11:00.

8. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz.: 18:30, natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Rodzina- wspólny interes– W ciągu ostatnich dziesięcioleci zmieniło się postrzeganie roli matki i czy macierzyństwo jest w modzie?; oraz artykuł pt.: Mama w akcji– Macierzyństwo jest jak wino- dojrzewa i szlachetnieje z czasem, a czasu tego nie da się przyśpieszyć. O cieniach i blaskach bycia mamą pisze Monika Odrobińska.

 

Polecamy