Ogłoszenia duszpasterskie

08 maja 2022 r.-4 Niedziela Wielkanocy

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Obchodzimy ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium w naszej Diecezji.

2. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną.

3. W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium

4. W piątek od godz.: 15:30 spowiedź dzieci pierwszokomunijnych.

5. W sobotę, 14 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawe, Patronki Warszawy. W tym dniu odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przystąpią w dwóch grupach o godz.: 10:00 i 12:00. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz.: 18:30, natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30

7. Rozpoczynamy w naszej parafii regularne spotkania formacyjne dla mężczyzna w wieku 25-50 lat. Być może w przeszłości ktoś był ministrantem lub chciał być, a nie miał ku temu okazji. Opiekunem grupy będzie Ks. Michał. Spotkania będą się odbywały raz w miesiącu, na których będzie omawiany między innymi Katechizm Kościoła Katolickiego i podstawy naszej wiary. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Historia dobrze opowiedziana; Lekarz dusz oraz art. Ksiądz w oczach wiernych– o tym co świeccy chcą widzieć w idealnych kapłanach.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Tadeusza Rogalińskiego Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny…

Polecamy