Ogłoszenia duszpasterskie

01 maja 2022 r- 3 Niedziela Wielkanocy

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

2. Również dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz.: 18:30, w niedzielę i święta o godz.: 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

3. W dniu dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz.: 12:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30, do nabożeństwa majowego.

4. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej. Również w dniu jutrzejszym kancelaria parafialna będzie nieczynna. W pilnych sprawach proszę dzwonić na telefon księdza dyżurnego.

5. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami będą odprawiane o stałych porach.

7. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium w naszej Diecezji.

Również w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz.: 12:00 będziemy modlić się w intencji Księdza Jana Hou, który w tym dniu obchodził swoje imieniny.

8. W parafii rozpoczynamy regularne spotkania formacyjne dla mężczyzna w wieku 25-50 lat. Być może w przeszłości ktoś był ministrantem lub chciał być, a nie miał ku temu okazji. Opiekunem grupy będzie Ks. Michał. Spotkania będą się odbywały raz w miesiącu, na których będzie omawiany między innymi Katechizm Kościoła Katolickiego i podstawy naszej wiary. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Tydzień Biblijny– jak będą wyglądać tegoroczne obchody- opisuje Ks. prof. Henryk Witczyk; Nasza Królowa– Śpiewamy „ Z dawna Polski tyś Królową”- co oznacza ten tytuł i czy nasza Ojczyzna jest szczególnie wyróżniona- wyjaśnia Barbara Stefańska; Symbole narodowe– Polskie godło, flaga i hymn-co warto o nich wiedzieć;

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Janusza Kozaka oraz Śp. Ryszarda Balcerzaka. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny…

Polecamy