Ogłoszenia duszpasterskie

24 kwietnia 2022 r- 2 Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszym Sanktuarium wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne Caritas. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

3. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30, do nieszporów.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

5. W ostatnim tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Halinę Ziątkowską i Śp. Janinę Wojciechowską. Prośmy dla Nich o Bożemu miłosierdziu. Wieczny …

Polecamy