Ogłoszenia duszpasterskie

18 niedziela zwykła – 2 sierpnia 2015

ogl1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do Nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

2. W środę 05 sierpnia pontyfikalną Mszą św. o godz. 7:00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się trzydziesta druga pielgrzymka piesza naszej diecezji i dziewiąta strażacka do Częstochowy. Eucharystii przewodniczył będzie pasterz naszej diecezji Abp Henryk Hoser SAC.

Zwracam się z prośbą, aby w dniach 3, 4 i 5 sierpnia nie parkować i nie zostawiać samochodów przy kościele.

3. Szóstego sierpnia w pierwszy czwartek miesiąca, będziemy obchodzili Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00; 8:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz.18:00 „ Godzina Święta”.

4. W pierwszy piątek miesiąca (7 sierpnia) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św.

5. W przyszła niedzielę ofiary składane na tace będą przeznaczone na utrzymanie Domu Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku. Jest to miejsce na terenie naszej diecezji w którym mieszkała Siostra Faustyna przed wstąpieniem do Klasztoru.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Odmówić Komunii?– czy ksiądz może odmówić komunii świętej, kiedy chce do niej przystąpić poseł, senator albo nawet sam prezydent, który przyłożył rękę do uchwalenia ustaw stanowiących zagrożenie dla ludzkiego życia i ładu moralnego? – wyjaśnia o. Jacek Salij; oraz Fenomen naszego Powstania – Okoliczności, szanse i skutki Powstania Warszawskiego przypomina dr Katarzyna Utracka z Muzeum Powstania w rozmowie z Eweliną Steczkowską.

7. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

 

Polecamy