Ogłoszenia duszpasterskie

17 kwietnia 2022 r- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską. Również pragnę podziękować Wam Drodzy Parafianie za trwanie przy Chrystusie, za Waszą obecność i wspólną modlitwę. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

2. Dzisiaj Msze Święte jeszcze o godz.: 9:00; 10:00; 11:00; 12:00 i o 18:00.

3. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować według porządku niedzielnego. W tym dniu już tradycyjnie ofiary składane na tace będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Od Wielkiego Piątku w naszym Sanktuarium trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia, na którą zapraszamy codziennie po Wieczornej Mszy Świętej.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego. Na godz.: 15:00 zapraszamy na nabożeństwo Godzina Miłosierdzia. To Święto rozpocznie także Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez „Caritas” naszej Diecezji.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Pascha w ziemi Jezusa; Miłość poza grób; Prawdziwie zmartwychwstał– Powstanie Chrystusa z martwych jest fundamentem naszej wiary- opisuje ks. Przemysław Arteniuk.

Polecamy