Ogłoszenia duszpasterskie

10 kwietnia 2022 r- Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dniu dzisiejszym przezywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz.:17:30.

3. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy podczas porannych Mszy Świętych, a po południu od godz.: 17:45.

4. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych tych dzieci, które w święta przyjmą Sakrament Chrztu Świętego odbędzie się w Wielką Środę (13 kwietnia) po Mszy Świętej wieczornej.

5. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób. W tym roku przeznaczymy ją dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

6. Pod chórem jest wystawiona puszka do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do ciemnicy.

7. Również pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny.

8. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz.: 18:00. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament przeniesiemy do kaplicy przechowania tzw. ciemnicy. Adoracja w naszym Sanktuarium potrwa do godz.: 21:00.

9. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz.: 8:00 zapraszamy na wspólne celebrowanie ciemnej jutrzni. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz.:18:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz.: 21:00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

10. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. O godz.: 8:00 zapraszamy na wspólne celebrowanie ciemnej jutrzni. W tym dniu trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela adorując Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim. Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchód Świąt Paschalnych rozpocznie się w sobotę o godz.:19:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji.

11. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w sobotę od godz.: 8:30 do 16:30. W tym dniu u ministrantów będzie można zaopatrzyć się w wodę święconą.

12. W niedziele Wielkanocną Msza Święta z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz.06:00. Kolejne Msze Święte w Wielkanoc będą sprawowane o godz.: 9:00; 10:00; 11:00; 12:00 i 18:00.

13. Na Nowennę do Bożego Miłosierdzia zapraszamy od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej. W Wielki Piątek i Wielka Sobotę Nowenna odbędzie się o godz.:15:00 Natomiast w pozostałe dni po Mszy Świętej wieczornej.

14. Zachęcamy do czytania tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy artykuły: Zanurzeni w Męce; Czekając na Zmartwychwstanie; Nietykalna tajemnica– człowiek w swoim cierpieniu pozostaje nietykalną tajemnicą.

15. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii

Polecamy