Ogłoszenia duszpasterskie

03 kwietnia 2022 r. -5 Niedziela Wielkiego Postu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne które potrwają do środy. Rekolekcje Poprowadzi Ks. dr Łukasz Szkarłat, Notariusz Kurii Warszawsko-Praskiej. Nauki rekolekcyjne w dniu dzisiejszym będą wygłaszane na każdej Mszy Świętej. Natomiast w tygodniu o godz.: 6:30;7:00, 8:00; 17:00, 18:00 i 20:00. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Również prosimy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30, do nabożeństwa Gorzkich Żali.

3. W środę na godz.: 19:00 zapraszamy Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne.

4. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 kwietnia, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Godzina Święta.

5. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz.: 8:30 dla dorosłych i o godz.: 17:30 dla dzieci. A wieczorem po dwuletniej przerwie już po raz 25 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, przechodząc ulicami naszego osiedla. Rozpoczęcie o godzinie 19:00. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie Pasyjnym. Prosimy o zabranie lampionów.

6. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób. W tym roku przeznaczymy ją dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

7. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Meki Pańskiej czyli Niedzielę Palmową i rozpoczniemy obchód Wielkiego Tygodnia. W tym dniu przed kościołem będą rozprowadzane palmy.

8. Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy naszego Sanktuarium w godzinach od 8:30 do18:00, aby prosić Boga o pokój w Ukrainie i na całym święcie.

9. Pod chórem jest wystawiona puszka do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do Ciemnicy.

10. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny.

11. W tym tygodniu z racji rekolekcji Kancelaria Parafialna w poniedziałek i w środę będzie nieczynna. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.

12. Zachęcamy do czytania tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy artykuł ks. Henryka Zielińskiego pt.: Wróćmy do prawdy– autor zauważa, że świat odszedł nie tylko od Boga, ale i od prawdy. Zaciera to różnicę między agresorem i ofiarą oraz tworzy podwójne standardy.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Teresę Szymańską. Polećmy Ją teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Polecamy