Ogłoszenia duszpasterskie

27 marca 2022 r. – 4 Niedziela Wielkiego Postu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych.

2. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30 dla dorosłych, 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny).

3. Również w każdy piątek Wielkiego Postu w naszym Sanktuarium można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty poza Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

4. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób. W tym roku przeznaczymy ją dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

5. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świecę na stół wielkanocny.

6. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Patronki naszego Sanktuarium. Intencję na nowennę możemy składać do puszki przy filarze.

7. W pierwszy piątek miesiąca,1 kwietnia, zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Dodatkowo Msza Święta o godz.: 17:00.

8. W sobotę, 2 kwietnia, o godz.: 7:30 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 13:00.

9. Za tydzień będziemy przeżywali pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do Gorzkich Żali.

10. Również w przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi dr Łukasz Szkarłat i będą trwały do środy włącznie. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć w rekolekcjach. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej. Wykorzystajmy dobrze ten czas jaki daje nam Kościół.

11. Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy naszego Sanktuarium w godzinach od 8:30 do18:00, aby prosić Dobrego Boga o pokój w Ukrainie i na całym święcie.

12. Zachęcamy do czytania tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Wincentego Borzyma. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny …..

Polecamy