Ogłoszenia duszpasterskie

20 marca 2022 r- 3 niedziela Wielkiego Postu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30 dla dorosłych, 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny).

3. Również w każdy piątek Wielkiego Postu w naszym Sanktuarium można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty poza Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

4. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób. W tym roku przeznaczymy ją dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

5. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Patronki naszego Sanktuarium.

6. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

7. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia. Również w tym dniu obchodzimy jubileusz 30-lecia powstania naszej diecezji warszawsko-praskiej.

8. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie w swoich świątyniach.

9. W naszym Sanktuarium w tym dniu o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, będziemy wznosić modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. A o godz.: 18:00 zostanie odprawiona Eucharystia w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

10. Również zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy naszego Sanktuarium w godzinach od 8:30 do18:00, aby prosić Dobrego Boga o pokój w Ukrainie i na całym święcie.

11. Zachęcamy do czytania tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Wszystko zaczyna się w sercu– Człowiek, który się nie nawraca, zaczyna wypowiadać wojny swoim bliski. To się zaczyna od dziecka- wskazuje Ks. Marek Dziewiecki; oraz artykuł: Z dzieckiem o wojnie– tłumaczą jak rozmawiać Monika Odrobińska i Janusz Wardak.

12 W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Łucje Okoń i Śp. Piotra Klimczewskiego. Powierzmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny …

Polecamy