Ogłoszenia duszpasterskie

13 marca 2022 r- 2 Niedziela Wielkiego Postu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Jak co roku można wesprzeć misjonarzy składając ofiarę na tacę.

2. Dziś przypada także rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

3. Również w dniu dzisiejszym zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.: 16:00.

4. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Patronki naszego Sanktuarium.

5. Już po raz kolejny w czwartek, 17 marca, w naszej parafii zostanie przeprowadzony dzień stacyjny w Wielkim Poście. Szczegółowy program dnia stacyjnego jest wywieszony na plakatach pod chórem. Wszystkich serdecznie zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy.

6. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30 dla dorosłych, 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny).

7. Również w każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty poza Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

8. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób. W tym roku przeznaczymy ją dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

9. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci.

10. Przez ostanie miesiące na terenie naszej diecezji trwał diecezjalny etap ogłoszonego przez papieża Franciszka Synodu o synodalności. Przypominamy, że ostateczny termin składania ankiet mija 15 marca 2022 r. Ankiety można wysłać na adres sekretariatu synodu lub pocztą elektroniczną: synod@diecezja.waw.pl , albo przekazać księżom w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

11. Zachęcamy do czytania tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Z sercem i Głową– Jak pomagać uchodźcom z Ukrainy, Reformy Franciszka– co jest nowego w sposobie sprawowania urzędu przez papieża Franciszka.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Marię Dąbkowską oraz Śp. Zbigniewa Seredyńskiego. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny …

Polecamy