Ogłoszenia duszpasterskie

06 marca 2022 r- 1 Niedziela Wielkiego Postu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kościół w sposób szczególny w tym okresie zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30, do nabożeństwa Gorzkich Żali.

3. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

4. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Patronki naszego Sanktuarium.

5. Również w środę na godz.:19:00, zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na spotkanie formacyjne.

6. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz.: 8:30; 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych.

7. Również w każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium będzie można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty poza Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

8. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób. w tym roku przeznaczymy ją dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

9. W sobotę, 12 marca, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, pod hasłem WEJDZ W WIELKI POST WIELBIĄC BOGA. Rozpoczniemy Mszą Święta o godz.: 18:00, następnie katecheza, modlitwa uwielbienia prowadzona przez scholę parafialną, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

10Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Jak co roku będzie można wesprzeć misjonarzy składając ofiarę na tacę.

11. Również w tym dniu zaprasza zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii na Msze Świętą o godz.:16:00.

12. Tego dnia przypada także dziewiąta rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

13. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne będziemy przeżywać od 03 do 06 kwietnia. Poprowadzi je Ks. dr Łukasz Szkarłat, notariusz Kurii Warszawsko-Praskiej. Zaplanujmy sobie już dzisiaj czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

14. Od 5 marca rozpoczęła się w naszej diecezji peregrynacja obrazu Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła Totus- Tuus. Dotyczy to parafii, w których istnieją i działają wspólnoty KSP. Obraz będzie przebywał w parafii przez tydzień (od soboty do soboty). Harmonogram nawiedzenia będzie następujący: po Mszy Świętej wieczornej o godz.: 18:30- różaniec z rozważaniami, modlitwy Maryjne, Apel Jasnogórski. (w piątek po drodze krzyżowej o godz.: 19:00).

15. Przypominamy, że w Kościele powszechnym trwa Synod o synodalności. Sposobem na czynne włączenie się w dyskusje synodalne jest m.in. wypełnienie ankiety. Ankiety są wyłożone na stoliku pod chórem natomiast w wersji elektronicznej są do pobrania z naszej parafialnej strony internetowej. Wypełnione ankiety przynosimy do kancelarii parafialnej lub do zakrystii.

16. Zachęcamy do czytania tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Post w cieniu wojny; Historia nabożeństwa Gorzkich Żali; Ćma buduje imperium– Kim tak naprawdę jest Władimir Putin i jak Go ukształtowała praca w KGB- wyjaśnia Piotr Kościński.

17. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Marię Dudkowską oraz Śp. Alinę Zameda. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy