Ogłoszenia duszpasterskie

27 Lutego 2022 r- 8 niedziela zwykłą

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach.

2. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.

3. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty i uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia będą sprawowane o godz.: 6:30; 7:00; 8:00; 16:30; 18:00 i 19:00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W nagłych sprawach proszę o kontakt z księdzem dyżurującym.

4. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.

W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

5. W przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30; 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30.

6. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium będzie można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty po za Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami będą odprawiane o stałej porze.

8. W piątek, 4 marca, przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza. Jest to również dzień imienin Biskupa Seniora Kazimierza Romaniuka. W tym dniu podczas modlitwy pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie.

9, Przypominamy, że w Kościele powszechnym trwa Synod o synodalności. Sposobem na czynne włączenie się w dyskusje synodalne jest m.in. wypełnienie ankiety. Ankiety są wyłożone na stoliku pod chórem natomiast w wersji elektronicznej są do pobrania z naszej parafialnej strony internetowej. Wypełnione ankiety przynosimy do kancelarii parafialnej lub do zakrystii.

10. Zachęcamy do czytania tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem.

11. W minionym tygodniu Bóg wezwał do siebie z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Jolantę Suską. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

12. W związku z apelem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w kościołach w Polsce zarówno w dzisiejszą niedzielę, jak i w Środę Popielcową (2 marca), na każdej Mszy Świętej ofiary składane na tace– za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

13. W odpowiedzi na apel Biskupa Ordynariusza, aby udzielać wszelkiej pomocy migrantom z Ukrainy w naszej parafii uruchomiliśmy punkt porad psychologicznych dla obywateli z Ukrainy. Jeżeli ktoś z państwa chciałby się włączyć w pomoc to proszę o kontakt z Księdzem Proboszczem.

Polecamy