Ogłoszenia duszpasterskie

13 lutego 2022 r- 6 niedziela zwykłą

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

2. W środę, 16 stycznia, po Mszy Świętej wieczornej o godz.: 19:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Natomiast w przyszłą niedzielę na Msze Świętą o godz.: 16:00 zapraszamy dzieci wraz rodzicami przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. W najbliższy czwartek na Mszy Świętej o godz.: 18:00, będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin fizycznie i duchowo w naszej parafii i powierzonych na kartkach z intencjami. Modlitwę prowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym. Intencje można składać do wystawionego koszyka przy ambonie. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych, którą rozpoczniemy o 17:30.

4. Przypominamy, że w Kościele powszechnym trwa Synod o synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Ma to być przestrzeń do podjęcia dialogu na temat zmian w Kościele. Sposobem na czynne włączenie się w dyskusje synodalne jest m.in. wypełnienie ankiety. Można ją wypełnić zarówno indywidualnie (jawnie bądź anonimowo) jak i wraz ze swoją wspólnotą działającą przy parafii lub wspólnotą o charakterze diecezjalnym. Ankiety są wyłożone na stoliku pod chórem natomiast w wersji elektronicznej są do pobrania z naszej parafialnej strony internetowej. Wypełnione ankiety przynosimy do kancelarii parafialnej lub do zakrystii.

5. Zachęcamy do czytania tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły.: Nie kocha się na próbę– jak mają reagować rodzice, kiedy słyszą, że ich pełnoletnie dziecko chce zamieszkać ze swoim partnerem bez ślubu, a jak kiedy ma to być związek homoseksualny?- tłumaczy ks. dr Robert Wielądek; Granice eksperymentów– W laboratoriach trwają prace nad tworzeniem komórek i całych organizmów ludzko-zwierzęcych. Etyczne granice tych eksperymentów wskazuje Bp. Jacek Grzybowski.

Polecamy