Ogłoszenia duszpasterskie

06 lutego 2022 r- 5 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. :17:30 do nieszporów.

2. W poniedziałek. 7 lutego, będzie obchodził imieniny Pasterz naszej Diecezji Ksiądz Biskup Romuald Kamiński. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta.

3. Również w poniedziałek na godz.: 17:30 zapraszamy na modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach i bezpośrednio po o godz.: 18:00 na Msze Świętą w ich

4. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Maryja objawiła się Bernadecie. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów Maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

W tym dniu odprawimy dodatkową Msze Świętą o godz. 10:00, podczas której w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii oraz udzielimy Sakramentu chorych. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone dla chorych objętych opieką Caritas- naszej Diecezji

5. Przypominamy, że w Kościele powszechnym trwa Synod o synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Ma to być przestrzeń do podjęcia dialogu na temat zmian w Kościele. Sposobem na czynne włączenie się w dyskusje synodalne jest m.in. wypełnienie ankiety. Można ją wypełnić zarówno indywidualnie (jawnie bądź anonimowo) jak i wraz ze swoją wspólnotą działającą przy parafii lub wspólnotą o charakterze diecezjalnym. Ankiety są wyłożone na stoliku pod chórem natomiast w wersji elektronicznej są do pobrania z naszej parafialnej strony internetowej. Wypełnione ankiety przynosimy do kancelarii parafialnej lub do zakrystii.

6. W naszym Sanktuarium od 01 lutego rozpoczął pracę nowy organista Pan Daniel Kargul, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.

7. Zachęcamy do czytania tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy artykuł pt.: Braterstwo Franciszka– Braterstwo jest istotnym rysem papieskiego spojrzenia na kościół. Temu zagadnieniu Papież Franciszek poświęcił encyklikę „Fratelli Tutii”- wyjaśnia ks. Przemysław Artemiuk.

Polecamy