Ogłoszenia duszpasterskie

17 niedziela zwykła – 26 lipca 2015

ogl1. Abp Henryk Hoser SAC, Ordynariusz naszej diecezji dekretem z dnia 16 czerwca br. zwolnił ks. Janusza Młynika z obowiązków wikariusza w naszej Parafii i mianował Go wikariuszem Parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie- Rembertowie. Ks. Januszowi dziękujemy za czteroletnią posługę duszpasterską w naszej parafii i życzymy obfitości łask Bożych na nowej placówce.


2. W sobotę rozpocznie się nowy miesiąc – sierpień, to miesiąc uroczystości Maryjnych, rocznic patriotycznych, pielgrzymowania na Jasna Górę, abstynencji od napojów alkoholowych.
3. Zapraszamy na pierwszo sobotni różaniec o godz. 7.30, ku czci Najczystszego serca Maryi. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja do godz. 12:00.

4. Również w sobotę 1-go sierpnia o godz. 18:00 będziemy modlić się w 71 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w intencji bohaterów i ofiary powstania.

5. Już po raz 32 z naszego Sanktuarium wyrusza w tym roku piesza pielgrzymka naszej diecezji do Częstochowy i po raz 9 strażacka. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach w drodze pielgrzymując od Matki Bożej Ostrobramskiej do Jasnogórskiej w dniach od 05do 14 sierpnia, zapisy od 01 do sierpnia w godzinach od 17:00 do 20:00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Rzeki życia – Modlitwę na Stadionie Narodowym z ks. Johnem Bashaborą relacjonuje Sylwia Gawrysiak.

7. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

Polecamy