Ogłoszenia duszpasterskie

30 stycznia 2022 r- 04 niedziela zwykła

1Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych.

2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i 18:00.

3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. w tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa powiązane z tymi dniami będą odprawiane o stałych porach.

5. Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. :17:30 do nieszporów.

6. Zachęcamy do udziału w Synodzie o synodalności. Ankiety do wypełnienia w wersji papierowej są wyłożone na stoliku pod chórem natomiast w wersji elektronicznej są do pobrania z naszej parafialnej strony internetowej.

7. Wszystkim dziękujemy za obecność na Mszach Świętych „Kolędowych”, za wspólną modlitwę, za złożone przy tej okazji ofiary lub przelewy na konto parafii, które w tym roku przeznaczyliśmy na zakup nowego systemu multimedialnego. Za okazaną pomoc i wsparcie składamy Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do czytania tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły.: Skąd czerpać radość?-Jak być radosnym w sytuacji pandemii podpowiada Abp Grzegorz Ryś; Narodowy poprawiacz humoru– Sylwetkę artysty Andrzeja Rosiewicza, który wciąż zaraża swoja witalnością i radością życia przybliża Radosław Molęda.

9. Wszystkim wyjeżdżającym na ferie życzymy udanego wypoczynku.

Polecamy