Ogłoszenia duszpasterskie

23 stycznia 2022 r-03 niedziela zwykłą

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.

2. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. W środę rozpoczną się prace związane z montażem nowego systemu multimedialnego.

4. Zachęcamy do udziału w Synodzie o synodalności. Ankiety do wypełnienia w wersji papierowej są wyłożone na stoliku pod chórem natomiast w wersji elektronicznej są do pobrania z naszej parafialnej strony internetowej.

5. W tym roku ze względu na pandemię wizyta duszpasterska jest odwołana. W zamian za to w styczniu zapraszamy mieszkańców z poszczególnych ulic na Msze Święte Kolędowe o godz.: 18:00 podczas których będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo na nowy rok 2022. Harmonogram Mszy z podziałem na ulice i numery domów jest wywieszony na tablicy ogłoszeń pod chórem oraz na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA parafiaostrobramska.pl. W tym tygodniu zapraszamy na Msze Świętą KOLĘDOWĄ Rodziny z następujących domów:

Pon.-24.01 Ul. Witolińska 5
Wt.-25.01 Ul. Witolińska 2,4
Śr.-26.01 Ul. Witolińska 6,8
Czw.-27.01 Ul. Ostrobramska 83 A,B,C
Pią.-28.01 Ul. Rodziewiczówny 1
ZMIANA !!!

Sob.-29.01

Ul. Ostrobramska 73 C, 73 D i 73 E. Ul. Łukowska 19, 21, 27;

Ul. Grochowska 71a,;Ul. Witolińska 44; Ul. Dęblińska 2,9;

Ul. Pustelnicka 2,4,5,6; Ul. Zamieniecka 34 i 46

Z racji rozpoczynających się ferii zimowych mieszkańców, którzy mieli wyznaczoną Msze „Kolędową” na 31 stycznia tj. poniedziałek, zapraszamy na Msze „Kolędową” w sobotę 29 stycznia na godz.: 18:00.

Wszystkim dziękujemy za obecność na Mszach Świętych „Kolędowych”, za wspólną  modlitwę, za złożone przy tej okazji ofiary lub przelewy na konto parafii, które będą przeznaczone na utrzymanie naszego Sanktuarium. Za okazaną pomoc i wsparcie składamy Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do czytania tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły.: „Czy Chrystus jest podzielony” oraz artykuł „Droga do jedności”- Czego nam brakuje do osiągnięcia pełnej jedności wszystkich wyznawców Chrystusa, skoro jest między nami zgoda co do samych fundamentów wiary?- analizuje O. Jacek Salij OP

Polecamy