Ogłoszenia duszpasterskie

16 stycznia 2022r. -2 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dzisiejszą niedzielę na Msze Świętą o godz.: 16:00, zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (świece).

2. Również w dzisiejszą niedzielę po Mszy Świętej o godz.: 18:00 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4. W środę, 19 stycznia, będzie obchodził imieniny ks. Mariusz. Z tej racji w tym dniu zapraszamy na Msze Świętą o godz.: 19:00 podczas której będziemy modlili się w intencji dostojnego solenizanta.

5. W czwartek,20 stycznia, o godz.: 17:30 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi Różaniec za chorych i cierpiących z naszej parafii i z naszych rodzin.

6. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

7. Zachęcamy do udziału w Synodzie o synodalności. Ankiety do wypełnienia w wersji papierowej są wyłożone na stoliku pod chórem natomiast w wersji elektronicznej są do pobrania z naszej parafialnej strony internetowej.

8. W tym roku ze względu na pandemię wizyta duszpasterska jest odwołana. W zamian za to w styczniu zapraszamy mieszkańców z poszczególnych ulic na Msze Święte Kolędowe o godz.: 18:00 podczas których będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo na nowy rok 2022. Na zakończenie Mszy udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem oraz rozdamy pamiątki przygotowane na tegoroczną kolędę. Harmonogram Mszy z podziałem na ulice i numery domów jest wywieszony na tablicy ogłoszeń pod chórem oraz na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA parafiaostrobramska.pl. W tym tygodniu zapraszamy na Msze Świętą KOLĘDOWĄ Rodziny z następujących domów:

Pn. -17.01 Ul. Łukowska 9
Wt-18.01 Ul. Łukowska 1
Śr-19.01 Ul. Łukowska 4, 2, 2a,2b,2c, Ul. Rodziewiczówny 7
Czw-20.01 Ul. Łukowska 3
Pią-21.01 Ul. Tarnowiecka 3,5,7,9,11,ul.  Łukowska 13
Sob-22.01 Ul. Jarocińska 1

Wszystkim dziękujemy za obecność na Mszach Świętych „Kolędowych”, za wspólną  modlitwę, za złożone przy tej okazji ofiary lub przelewy na konto parafii, które będą przeznaczone na utrzymanie naszego Sanktuarium, ale również na zakup nowego systemu multimedialnego. Za okazaną pomoc i wsparcie składamy Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do czytania tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem.

Polecamy