Ogłoszenia duszpasterskie

09 stycznia 2022 r-Niedziela Chrztu Pańskiego

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Również w dzisiejszą niedzielę gościmy w naszym Sanktuarium Romana Kota, budowniczego kościoła MB Pompejańskiej w Warszawie przy ul Piechockiej. Na każdej Mszy Ks. Roman skieruje do nas słowo oraz będziemy mogli wesprzeć dzieło budowy świątyni składając ofiarę do puszki.

4. W środę, 12 stycznia, na godz.: 19:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast dzieci wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze Świętą o godz.: 16:00, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (świece).

5. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz.: 18:00 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6. Zachęcamy do udziału w Synodzie o synodalności. Ankiety do wypełnienia w wersji papierowej są wyłożone na stoliku pod chórem natomiast w wersji elektronicznej są do pobrania z naszej parafialnej strony internetowej.

7. W tym roku ze względu na pandemię wizyta duszpasterska jest odwołana. W zamian za to w styczniu odprawiamy dodatkową Msze Świętą kolędową o godz.: 18:00 w intencji rodzin z poszczególnych bloków i domów. Na zakończenie Mszy udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem oraz rozdamy pamiątki przygotowane na tegoroczną kolędę. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w tych Mszach Świętych. Harmonogram Mszy Świętych jest wywieszony na tablicy ogłoszeń pod chórem oraz na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA parafiaostrobramska.pl. W tym tygodniu zapraszamy na Msze Świętą KOLĘDOWĄ Rodziny z następujących domów:

Pon.-10.01 Ul. Ostrobramska 80, 38,64a,85,88 ;Mieszkańców nowego osiedla przy ul. Kokoryczki
Wt.-11.01 Ul. Łukowska 5
Śr.-12.01 Ul. Ostrobramska 82
Czw.-13.01 Ul. Łukowska 15,17
Pią.-14.01 Ul. Łukowska 6,7
Sob.- 15.01 Ul. Łukowska 8

Wszystkim dziękujemy za obecność na Mszach Świętych „Kolędowych”, za wspólną  modlitwę, za złożone przy tej okazji ofiary oraz za przelewy na konto parafii, które będą przeznaczone na utrzymanie naszego Sanktuarium, ale również na zakup nowego systemu multimedialnego. Za okazaną pomoc i wsparcie składamy Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do czytania tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Proszę zwrócić szczególną uwagę na art.pt.: Chrzest na nowo Odryty, oraz „Mali współpracownicy Papieża”.

Polecamy