Ogłoszenia duszpasterskie

19 grudnia 2021 r- 4 niedziela adwentu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś czwarta- ostatnia niedziela Adwentu. Minęły rekolekcje parafialne. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc. Zachęcamy jeszcze do spowiedzi. Dzisiaj można to uczynić podczas każdej Mszy Świętej. Dodatkowo od poniedziałku do piątku na każdej Mszy Świętej będzie spowiadało czterech kapłanów.

2. Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz.: 6:30.

3. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

4. Pasterką o północy rozpoczniemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Jacek Grzybowski. W tym dniu(25 grudnia) przeżywamy jednocześnie ODPUST PAPAFIALNY. Pierwsza Msza Święta poranna po Pasterce będzie sprawowane o godz.: 9:00, następnie o godz.: 10:00, 11:00, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy Świętej porannej o godz.:7:00.

5. W przyszłą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku.

6. Poświęcone opłatki wigilijne oraz sianko na stół wigilijny rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Również pod chórem są do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny.

7. W polskiej tradycji wizyta duszpasterska zwana potocznie kolędą ma długoletnią i piękną tradycję. W związku z panującą pandemią w tym roku konieczna będzie zmiana tej formy duszpasterskiego posługiwania, która wiązać będzie się z odwołaniem odwiedzin w domach naszych parafian. W zamian za to w styczniu przez cały miesiąc będziemy odprawiać dodatkową Msze Świętą wieczorną w intencji rodzin z poszczególnych ulic i bloków. Na zakończenie każdej Mszy Świętej rodzinom, za które będziemy się modlić udzielimy błogosławieństwa oraz rozdamy pamiątki przygotowane na kolędę. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w tych Mszach Świętych. Harmonogram Mszy Świętych z podziałem na dni, ulice i numery bloków zostanie wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA parafiaostrobramska.pl

8. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalneji rzetelne jej wypełnienie. Ankiety można pobrać ze strony diecezji lub naszej parafii. Również wydrukowane ankiety są dostępne na stoliku z prasą. Ankietę synodalną można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie i przekazać jednemu z księży w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Termin składania ankiet: do końca lutego 2022 r. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Jadwigę Wilk oraz Śp. Agnieszkę Kulik. Wypraszajmy im dar życia wiecznego. Wieczny ….

Polecamy