Ogłoszenia duszpasterskie

12 grudnia 2021 r.- 03 niedziela adwentu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dniu dzisiejszym w naszym Sanktuarium rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku, 14 grudnia. Poprowadzi je Ks. Tomasz Górecki. Dzisiaj nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek i we wtorek Msze Święte z naukami o godz.: 6:30, 7:15, 8:00; 17:00 i 18:00. Dla młodzieży i osób dłużej pracujących o godz.: 20:00. Spowiadamy podczas każdej Mszy Świętej. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty podczas rekolekcji. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.

Również w dniu dzisiejszym zapraszamy  dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.: 16:00 dzieci wraz z rodzicami

2. W czwartek, 16 grudnia, będziemy modlić się za chorych na Mszy Świętej o godz.:18:00. Intencje modlitewne można składać do wystawionego koszyka przed ołtarzem. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych o godz.: 17:30.

3. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

3. Młodzież w wieku licealnym lub starszym zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach formacyjnych w piątki o godz. 19:30. Po więcej informacji zapraszamy do księdza Michała.

4. W sobotę,18 grudnia, przypada siódma rocznica śmierci Księdza prał. Zenona Majchera, pierwszego Proboszcza i budowniczego naszego Sanktuarium. W tym dniu zapraszamy na Msze Świętą o godz.: 18:00 podczas której będziemy modlili się w Jego intencji.

5. Po Mszach Świętych pod chórem można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Również pod chórem można nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny oraz sianko przygotowane przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

6. W tym roku biskup Kazimierz Romaniuk obchodzi 70-lecie święceń kapłańskich. Z tej okazji w piątek, 17 grudnia, o godzinie 12:00 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika zostanie odprawiona uroczysta jubileuszowa Msza Święta dziękczynna. Eucharystii będzie przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji Jubilata, a jeśli warunki i czas pozwolą zapraszamy do udziału w Eucharystii.

7. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalneji rzetelne jej wypełnienie. Ankiety można pobrać ze strony diecezji lun naszej parafii. Również wydrukowane ankiety są dostępne na stoliku z prasą. Ankietę synodalną można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie i przekazać jednemu z księży w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Termin składania ankiet: do końca lutego 2022 r. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Janusza Szwech, Śp. Agnieszkę Szwech oraz Śp. Wacławę Jarmarek. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy