Ogłoszenia duszpasterskie

05 grudnia 2021 r,- 2 niedziela adwentu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę niech będą wyrazem naszej solidarności i braterskiej miłości.

2. Dzisiaj także pierwsza niedziela miesiąca. po Mszy Świętej o godz.: 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do 17:30 do nieszporów.

3. Każdego dnia o godz.: 6:30 zachęcamy do uczestniczenia we Mszy Świętej porannej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami.

4. Przypominamy, że w pierwszy poniedziałek miesiąca,6 grudnia, o godz.:17:30 będziemy modlić się za zamarłych polecanych w całorocznych wypominkach i bezpośrednio po o godz.: 18:00 będzie sprawowana Msza Święta w ich intencji.

5. W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu o godz.: 12:00 w GODZINE ŁĄSKI zapraszamy na Msze Świętą.

Również w tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki i druki przyrzeczeń adopcyjnych są wyłożone na stoliku pod chórem. Wypełnione przyrzeczenia prosimy przynieść na Mszę Świętą, które zostaną uroczyście złożone na ołtarzu.

6. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem jak co roku wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

7. Również pod chórem są już do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na wsparcie dla osób potrzebujących.

8. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę 12 grudnia i będą trwały do wtorku, 14 grudnia. Poprowadzi je Ks. Tomasz Górecki

9. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalneji rzetelne jej wypełnienie. Ankiety można pobrać ze strony diecezji lun naszej parafii. Również wydrukowane ankiety są dostępne na stoliku z prasą. Ankietę synodalną można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie i przekazać jednemu z księży w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Termin składania ankiet: do końca lutego 2022 r. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY.

Polecamy