Ogłoszenia duszpasterskie

28 listopada 2021 r- 1 niedziela adwentu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotowuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem roku duszpasterskiego 2021/2022 są słowa: Posłani w pokoju Chrystusa.

2. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do uporządkowania swoich spraw, głębszej refleksji nad swoim postępowaniem. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 19 do 21 grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas.

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 6:30 . Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Z racji pandemii i ograniczeń sanitarnych nie będzie poczęstunku dla dzieci. Ale w zamian będzie po każdej Mszy Świętej przygotowana niespodzianka.

4. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, patronki naszego Sanktuarium. Intencję na nowennę możemy składać do puszki wystawionej pod filarem.

5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa z tymi dniami będą odprawiane o stałych porach.

Dodatkowo w czwartek na godz.: 17:30 zapraszamy dzieci na adorację Najświętszego Sakramentu Prowadzoną na wzór wieczerników Królowej Pokoju w Medziugorie, którą prowadzi wraz z Księdzem wspólnota muzyczna Sursum Corda. A po Mszy Świętej wieczornej na nabożeństwo „ Godzina Święta”.

6. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem jak co roku wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

7. Również pod chórem są już do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na wsparcie dla osób potrzebujących.

8. Najbliższa niedziela, 5 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

9. W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki i druki przyrzeczeń adopcyjnych są wyłożone na stoliku pod chórem. Wypełnione przyrzeczenia prosimy przynieść na Mszę Świętą, które zostaną uroczyście złożone na ołtarzu.

10. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalneji rzetelne jej wypełnienie. Ankiety można pobrać ze strony diecezji lub naszej parafii. Również wydrukowane ankiety są dostępne na stoliku z prasą. Ankietę synodalną można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie i przekazać jednemu z księży w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Termin składania ankiet: do końca lutego 2022 r. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Czasy ostateczne; Strach pod granicą; Pójdźmy wszyscy na roraty.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Zdzisława Nowińskiego oraz Śp. Marię Wiechetek. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ….

Polecamy