Ogłoszenia duszpasterskie

21 listopada 2021 r- 34 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Z tej racji, że to ostatnia niedziela roku liturgicznego po Mszy Świętej o godz.: 12:00 odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.: 16:00, podczas której zostaną poświęcone modlitewniki.

4. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, patronki naszego Sanktuarium.

5. Również w środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na spotkanie członków rady duszpasterskiej.

6. W sobotę, 27 listopada, w naszym Sanktuarium odbędzie się adwentowy dzień skupienia dla Kościelnej Służby porządkowej Totus Tuus. Dzień ten będzie jednocześnie dziękczynieniem Bogu za wyniesienie na ołtarze Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na zakończenie dnia skupienia o godz.: 18:00, zostanie odprawiona Mszą Świętą pod przewodnictwem Ks. Bp. Romualda Kamińksiego, podczas której zostaną uroczyście wprowadzone relikwie Błogosławionego i umieszczone pod ołtarzem Maki Bożej Częstochowskiej.

7. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Już dziś przypominamy, że na czas adwentu, tak jak w poprzednich latach, będą zmienione godziny Mszy Św. porannych. Pierwsza Msza Św. będzie odprawiona o godz. 6:30, natomiast następna będzie sprawowana o godz. 7:15. Spowodowane jest to tym, że pierwsza Msza Święta będzie Mszą Roratnią o Matce Bożej wraz z homilią.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Tron dla Jezusa; Katolicy w akcji; Granica coraz gorętsza.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Annę Skalską oraz Śp. Zdzisława Kozera. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny …

Polecamy