Ogłoszenia duszpasterskie

14 listopada 2021 r. – 33 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dzisiejszą niedzielę w Polsce po raz 13 obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w różnych stronach świata. Wspierajmy naszą modlitwą chrześcijan, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary oraz w dniu dzisiejszym ofiarą składaną na tacę.

2. Trwa nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej. Modlimy się codziennie o godz.: 17:30.

3. We wtorek 16 listopada, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, będziemy przeżywali w naszym Sanktuarium Uroczystość Odpustową. Ofiarujmy w tym dniu Matce Bożej, Patronce tego miejsca swój czas na modlitwie, aby wypraszać dla siebie i dla całej naszej wspólnoty parafialnej Boże Błogosławieństwo. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz.: 6:30; 7:00 i 8:00. Główna Msza Święta Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18:00, pod przewodnictwem INFUŁATA Lucjana Święrzkowskiego, podczas której Ks. INFUŁAT udzieli młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania.

4. W sodę, 17 listopada, na godz.: 19:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej.

5. W czwartek, 18 listopada, na godz.: 17:30 zapraszamy na różaniec w intencji chorych i cierpiących. Po Mszy Św. wieczornej wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi modlitwę za chorych. Kartki z intencjami można wkładać do wystawionego koszyka przed ołtarzem.

6. W przyszłą niedzielę, 21 listopada, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.: 16:00, podczas której zostaną poświęcone medaliki.

7. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium w naszej diecezji.

8. Przypominamy, że przez cały listopad można codziennie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować wyłącznie za zmarłych.

9. Ksiądz Michał zaprasza na spotkania licealistów i studentów, którzy chcieli by pogłębić swoją formację duchową. Więcej informacji na temat spotkań można uzyskać bezpośrednio po każdej Mszy w zakrystii u Ks. Michała.

10. W zeszłą środę zostały naprawione dzwony na wieży kościoła. Naprawa polegała na wykonaniu nowej instalacji elektrycznej, zamontowaniu nowych sterowników i komputera sterującego. Nowe urządzenia zostały umieszczone na chórze i będą sterowane pilotem z poziomu zakrystii.

11. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Jak mądrze pomagać?– Czy nasze kilka złotych pomoże bezdomnym lub żebrzącym? W jaki sposób możemy wesprzeć ich realnie?- pisze Barbara Stefańska; Módlcie się za nas– 14 listopada obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Skalę prześladowań chrześcijan na świecie przybliża Leszek Osieczko.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Krystynę Serba, Zdzisława Majkowskiego. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny …

Polecamy