Ogłoszenia duszpasterskie

07 listopada 2021 r.- 32 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętsze Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej. Nowenna będzie odprawiana przez kolejnych dziewięć dni o godz.: 17:30.

3. W czwartek 11 listopada będziemy obchodzili 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dlatego w tym dniu zapraszamy na Msze Świętą godz.: 18:00, aby podziękować Panu Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość oraz prosić o dobre jej wykorzystanie.

4. Przez cały listopad można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5. Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne. W ciągu całego roku w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca czytamy wypominki o godz.: 17:30, a o godz.: 18:00 odprawiamy Msze Świętą w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

6. W przyszłą niedzielę w Polsce po raz 13 będziemy obchodzili Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w różnych stronach świata. Będziemy wspierali chrześcijan naszą modlitwą, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary oraz ofiarą składaną na tacę.

7. Ksiądz Michał zaprasza na spotkania licealistów i studentów, którzy chcieli by pogłębić swoją formację duchową. Więcej informacji na temat spotkań można uzyskać bezpośrednio po każdej Mszy w zakrystii u Ks. Michała.

8. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Jak kochać Ojczyznę?– rozmowa z O. Jakiem Salij; Nowe oblicze patriotyzmu– Czy każde „ nowe czasy” wymagają od nowych pokoleń, by na nowo zdefiniowały, czym dla nich jest patriotyzm? – odpowiada Jan Kowalski.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Jana WALESIEK. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy