Ogłoszenia duszpasterskie

31 października 2021 r-31 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dniu dzisiejszym na godz.: 17:30 zapraszamy do udziału w ostatnim nabożeństwie różańcowym.

2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

3. We wtorek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Uroczysta Msza Święta w tym dniu odbędzie się o godz. 18:00. Po Mszy Św. procesja z modlitwą wypominkową. Serdecznie zachęcamy do tej formy modlitwy.

4. W pierwszym tygodniu listopada za naszych bliskich zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej jednorazowej będziemy modlili się codziennie o godz. 17:30. Pod chórem są jeszcze wyłożone kartki do wpisania zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej. Na całoroczną modlitwę wypominkową przyjmujemy w kancelarii i zakrystii a także dzisiaj pod chórem.

5. Przypomnę tylko, że roczne wypominki są czytane w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.:17:30 i bezpośrednio po o godz.: 18:00 jest sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach.

6. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

7. Jak co tydzień w każdą środę na godz.: 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, Patronki naszego Sanktuarium. Intencje na nowennę możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa powiązane z tymi dniami będą odprawiane o stałych porach.

9. Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej rozpocznie się w niedzielę, 7 listopada, o godz.:17:30.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Cmentarz jest miejscem modlitwy– Jaki duchowy sens ma uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych- odpowiada Ks. Marek Tatar; Oswoić śmierć– Każde odejście osoby nam bliskiej jest stratą. Jak sobie z nią radzić? Czy można się na to przygotować?- pisze Radosław Molęda; Prawda o czyśćcu– Jak możemy pomagać duszom w opuszczeniu czyśćca?- wyjaśnia ks. Tomasz Nowaczek.

Polecamy