Ogłoszenia duszpasterskie

24 października 2021 r.-30 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym tygodniu nabożeństwach różańcowych po Mszy Świętej wieczornej o godz.: 18:30 a w niedzielę o 17:30.

3. Jak co tydzień w każdą środę na godz.: 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, Patronki naszego Sanktuarium. Intencje na nowennę możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

4. Również w środę, 27 października, na godz.: 19:00 zapraszam na zebranie woluntariuszy Parafialnego Zespołu Caritas.

5. W każdą niedzielę na godz.: 10:00 do Auli Jana Pawła II zapraszamy na próbę scholii dzieci i młodzież, które chcą na Mszy Świętej o godz.: 11:00 śpiewam chwalić Pana Boga.

6. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe a także dzisiaj pod chórem. Kartki do wpisywania zmarłych są wyłożone na stoliku pod chórem.

7. Przypomnę tylko, że roczne wypominki są czytane w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.:17:30 i bezpośrednio po o godz.: 18:00 jest sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach.

8. Natomiast za naszych bliskich zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej jednorazowej będziemy modlić się w pierwszym tygodniu listopada codziennie o godz. 17:30 oraz w dzień zaduszny na procesji po Mszy Świętej wieczornej.

9. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

10. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Po co misje?– dlaczego kościół prowadzi działalność misyjną- opowiada bp. Jan Piotrowski; Przesłanie z Sierra Leone– Diecezja Warszawsko-Praska od kilku lat prowadzi parafię misyjną w jednym z najbiedniejszych państw świata- afrykańskim Sierra Leone, jej działalność- przybliża Irena Świerdzewska.

Polecamy