Ogłoszenia duszpasterskie

17 października 2021 r.- 29 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Nasz parafia organizuję nauki przedmałżeńskie połączone z kursem tańca. Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 października o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II. Bezpośrednio po konferencji o godz.: 20:00 w sali gimnastycznej pod kościołem będzie prowadzona nauka tańca przez profesjonalnego trenera. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

2. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie po Mszy wieczornej na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Natomiast w niedzielę o godz.: 17:30. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

3. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

4. Jak co tydzień w każdą środę na godz.: 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, Patronki naszego Sanktuarium. Intencje na nowennę możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

5. W czwartek po Mszy Świętej o godz.: 18.00 Odnowa w Duchu Świętym poprowadzi różaniec za chorych i cierpiących. Kartki z intencjami można wkładać do wystawionego koszyka.

6. W każdą niedzielę na godz.: 10:00 do Auli Jana Pawła II zapraszamy na próbę scholii dzieci i młodzież, które chcą na Mszy Świętej o godz.: 11:00 śpiewam chwalić Pana Boga.

7. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misję prowadzoną przez naszą Diecezje w Sierra Leone.

9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii oraz w kancelarii przyjmujemy już wypominki roczne i jednorazowe. Pod chórem są wyłożone kartki do wpisywania zmarłych. Przypomnę tylko, że roczne wypominki są czytane w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.:17:30 i bezpośrednio po o godz.: 18:00 jest sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Czas świeckich w kościele– w jaki sposób wierni świeccy będą włączeni w Synod Biskupów- opowiada Bp. Adrian Galbas, Ofiara miłości– o beatyfikacji Ojca Maksymiliana Marii Kolbego, która odbyła się pół wieku temu i była wydarzeniem najwyższej rangi w powojennych dziejach Kościoła w Polsce- pisze Wojciech Świątkiewicz.

Polecamy