Ogłoszenia duszpasterskie

10 października 2021 r-28 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem NIE LĘKAJCIE SIĘ. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

2. W dzisiejszą niedzielę na Msze Świętą o godz.: 16:00, zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, na której wręczymy pierwsze pobłogosławione różańce.

3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie po Mszy wieczornej na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Natomiast w niedzielę i święta na godz.: 17:30. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

4. Jak co tydzień w każdą środę na godz.: 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, Patronki naszego Sanktuarium. Intencje na nowennę możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

6. Nasza parafia organizuję nauki przedmałżeńskie połączone z nauką tańca. Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 października o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II. Bezpośrednio po konferencji o godz.: 20:00 w sali gimnastycznej pod kościołem będzie prowadzona nauka tańca przez profesjonalnego trenera. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

7. Zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisywania zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej oraz całorocznej. Od tego roku kartki z imionami i nazwiskami zmarłych będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

8. Zakończyliśmy naprawę schodów przed kościołem. Przypomnę że prace polegały na zdjęciu starego kamienia. Wykonaniu nowych wylewek oraz wykonaniu hydroizolacji. Następnie został położony nowy kamień granitowy i zaimpregnowany. Zostały wykonane nowe nasadzenia w donicach na schodach. Zostały przebudowane w części schody od strony boiska. W miejscu dawnych schodów została wymurowana ścianka oporowa i tam powstał ogród różany. Pozostały do zamontowania nowe barierki. Wszystkim Wam dziękuję za okazane wsparcie materialne. Bez waszej pomocy te prace nie zostałyby wykonane. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Jan Paweł II o godności człowieka; Maryja oczami Latynosów; Nauczyciel- zawód niedoceniony.

Polecamy