Ogłoszenia duszpasterskie

03 października 2021 r-27 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1.  W dniu dzisiejszym przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 18:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.:17:30 do nabożeństwa różańcowego.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz.: 17:30. Tych z Państwa, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w naszym Sanktuarium zachęcamy do odmawiania różańca wspólnie w rodzinach.

3. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość cały czas wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.

4. Również w poniedziałek na godz.: 17:30 zapraszamy na modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach i na Msze Święta w ich intencji o godz.: 18:00.

5. W środę, 6 października, na godzinę 19:00, zapraszamy rodziców dzieci Pierwszo Komunijnych na spotkanie formacyjne.

6. Jak co tydzień w każdą środę na godz. : 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, Patronki naszego Sanktuarium. Intencje na nowennę możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, miesiąca. Po raz pierwszy zapraszamy na godz.: 17:30 dzieci na adorację Najświętszego Sakramentu Prowadzoną na wzór wieczerników królowej pokoju w Medziugorie, którą prowadzi wraz z Księdzem wspólnota muzyczna Sursum Corda. A po Mszy Świętej wieczornej na nabożeństwo „ Godzina Święta”.

8. W przyszłą niedzielę na Msze Świętą o godz.: 16:00, zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, na której wręczymy pierwsze pobłogosławione różańce.

9. W przyszłą niedzielę, 10 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

10 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Różaniec po męsku– rośnie nowa siła Kościoła- zastępy młodych, dojrzałych rozmodlonych mężczyzn. Doświadczenia panów, którzy różaniec odkryli w dorosłym życiu- zebrała Irena Świerczewska; Zawierzmy się Józefowi– 7 października Abp. Stanisław Gądecki dokona zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Św. Józefowi.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Grzegorza Marka Wojciechowskiego. Polećmy Go teraz Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Polecamy