Ogłoszenia duszpasterskie

19 września 2021 r- 25 niedziela zwykłą

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem„ chodź i zobacz”.  Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

2. Jak co tydzień w środę na godz. : 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, Patronki naszego Sanktuarium. Intencje na nowennę możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

3. W każdą środę o godz.: 19:00, na kanale YouTube, który prowadzi ksiądz Michał, można słuchać, krótkich konferencji tłumaczących naszą wiarę w sposób prosty i przejrzysty. Seria konferencji ma na celu wyjaśnienia zagadnień z KKK. Link do kanału znajduje się na stronie parafii w zakładce duszpasterze.

4. W czwartek przypada wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi, działającymi w hospicjach oraz w naszym diecezjalnym i parafialnym Caritas. Niech miłosierny Bóg darzy was swoją opieką i błogosławieństwem.

5. W sobotę 25 września o godz. 11:00 odbędzie się pierwsza powakacyjna zbiórka ministrantów, po niej mecz piłki nożnej. Niezdecydowani mogą jeszcze zapisać się do grupy ministranckiej po każdej Mszy Świętej w zakrystii lub przyjść bezpośrednio na spotkanie.

6. W naszej diecezji, zbiórka na pomoc dla uchodźców z Afganistanu została wyznaczona na przyszłą niedzielę 26 września br. Jest ona obchodzona jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

7. Rozpoczynamy w naszej parafii nowy cykl spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania dla młodzieży ósmej klasy szkoły podstawowej i starszej. Zapisy do końca września. Prosimy o zgłaszanie się po każdej Mszy świętej do zakrystii.

8. Pierwsza Komunia Święta planowana jest 14 maja, dotyczy to szkoły 401 przy ul. Tarnowieckiej oraz szkoły przy parafialnej STO 10, oraz dzieci mieszkających na terenie naszej parafii a uczęszczających do innych szkół. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się 22 września o godz.:19:00, w sali pod kościołem.

9. Trwają pracę przy układaniu kamienia na schodach. W przyszłym tygodniu sfinalizujemy układanie podestów przed drzwiami bocznymi oraz rozpoczniemy montaż cokołów. Składamy w tym miejscu serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.

10. Nowych mieszkańców serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zapraszamy do zakrystii bądź do kancelarii celem założenia kartoteki parafialnej

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Kluczem jest miłość– Czym kierować się w wychowaniu dzieci?; Plan na wychowanie– Jak dobrze wychować dziecko i czego nie przegapić?; Już błogosławieni-Jest to obszerna relacja z uroczystości beatyfikacyjnych kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej.

Polecamy