Ogłoszenia duszpasterskie

12 września 2021 r-24 niedziela zwykła

1. W dzPióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowaisiejszą niedzielę o godz.:12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej, odbędą się uroczystości beatyfikacyjne Matki Róży Czackiej i Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski.

2. Również w dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla wszystkich lektorów, ministrantów, kandydatów i tych, którzy chcieliby dołączyć do służby liturgicznej ołtarza. Opiekunem ministrantów jest ksiądz Michał.

3. Również w dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie seminarium w naszej diecezji.

4. Jak co tydzień w każdą środę na godz. : 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej. Intencje na nowennę możemy składać do puszki wystawionej pod filarem.

5. W czwartek. 16 września, o godz.: 17:30 zapraszamy na różaniec w intencji chorych i cierpiących. Po Mszy Św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym poprowadzi modlitwę za chorych i cierpiących. Kartki z intencjami można wkładać do wystawionego koszyczka przed ołtarzem.

6. Rozpoczynamy w naszej parafii nowy cykl spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania dla młodzieży ósmej klasy szkoły podstawowej i starszej. Zapisy do końca września. Prosimy o zgłaszanie się po każdej Mszy świętej do księdza Michała.

7. Pierwsza Komunia Święta planowana jest 14 maja, dotyczy to szkoły 401 przy ul. Tarnowieckiej oraz szkoły przy parafialnej STO 10. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się 22 września o godz.:19:00, w sali pod kościołem.

8. Trwają pracę przy układaniu kamienia na schodach. W przyszłym tygodniu będą układane podesty przed drzwiami bocznymi. Zostaną do ułożenia cokoły oraz do zamontowania nowe barierki ze stali nierdzewnej. Składamy w tym miejscu serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel. Poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd przeprowadzając bieżące konserwację.

9. Nowych mieszkańców serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zapraszamy do zakrystii bądź do kancelarii celem założenia kartoteki parafialnej.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Śladami Prymasa– Zuzela, Stoczek, Kozłówka, Rywałd Królewski… Miejsca szczególnie związane z osobą Prymasa przypomina Irena Świerdzewska, W płaszczu męczennika– Mało znane wydarzenia z życia Prymasa- opisuje Ks. Henryk Zieliński, O nikim nie mówił źle– o tym co decydowało o wyniesieniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego do grona błogosławionych – opowiada O. Gabriel Bartoszewski, promotor w procesie beatyfikacyjnym.

Polecamy