Ogłoszenia duszpasterskie

15 niedziela zwykła – 12 lipca 2015

ogl1. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Stanisława Kanię, budowniczego kościoła w Rajszewie. Ks. Stanisław wygłosi homilie, a po mszach św. będzie rozprowadzał książki (tzw. cegiełki). Dziękujemy za włączenie się w to dzieło i dar serca na budowę świątyni.

 

 

2. We wtorek 14 lipca będzie obchodził swoje imieniny ks. Abp. Henryk Hoser SAC. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji dostojnego Solenizanta.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach w drodze pielgrzymując od Matki Bożej Ostrobramskiej do Jasnogórskiej w dniach od 05do 14 sierpnia, zapisy od 01 do 04 sierpnia w godzinach od 17:00 do 20:00.

4. Organizatorzy rekolekcji: Uwielbienie Jezusa w mocy Ducha Świętego- Jezus na Stadionie oraz Kuria Biskupia Warszawsko-Praska zachęcają do wzięcia udziału w modlitewnym spotkaniu na Stadionie Narodowym w dniu 18 lipca br. Zapisy i wejściówki przez stronę internetową: Jezus na stadionie 2015. Zapraszamy do wzięcia osobistego udziału i prosimy o modlitwę w intencji tego wydarzenia.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze jest ciekawy artykuł pt: „Piękno pochodzi z samej prawdy” – muzyka zachodnia najgłębsze źródło znajduje w liturgii, w spotkaniu z Bogiem- powiedział papież senior Benedykt XVI w przemówieniu wygłoszonym z okazji otrzymania doktoratu  honoris causa. Tygodnik „Idziemy” publikuje pełny tekst tego niezwykle cennego dokumentu.

6. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

Polecamy