Ogłoszenia duszpasterskie

05 września 2021 r. – 23 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

2. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny prowadzany przez naszą Diecezję Warszawsko-Praską.

3. Jutro o godz.: 17:30 zapraszamy na modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach i na Msze Święta w ich intencji o godz.: 18:00.

4. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

5. Jak co tydzień w każdą środę na godz. : 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej.

6. W niedzielę 12 września po Mszy o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie informacyjne wszystkich lektorów, ministrantów, kandydatów i tych, którzy chcieliby zacząć chodzić na spotkania, a nie mieli wcześniej odwagi. Opiekunem ministrantów będzie ksiądz Michał.

7. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium w naszej diecezji.

8. Do końca września trwają zapisy młodzieży ósmej klasy szkoły podstawowej i starszej, która chce rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Prosimy o zgłaszanie się do księdza Michała po każdej Mszy świętej.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Taniec na linie- o roli Prymasa Tysiąclecia dla Polski i Europy środkowo-wschodniej z prof. Pawłem Skibińskim – rozmawia Barbara Stefańska; Męczennicy Eucharystii i jedności– historię dwóch kapłanów: proboszcza i wikariusza, zamordowanych bestialsko przez Niemców- przypomina Justyna Zacharek.

10.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Wiesława Mateckiego oraz Śp.: Mariana Domańskiego. Polećmy Ich teraz Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy