Ogłoszenia duszpasterskie

29 sierpnia 2021 r.-22 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza Księdza Michała Chacińskiego. Cieszymy się, że już jest wśród nas. Na czas posługiwania w naszym Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pani Ostrobramskiej.

2. W środę,1 września, rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.

3. Na Msze Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, zapraszamy w środę na godz. 8:00. Zachęcamy też do przystąpienia do Sakramentu Pokuty.

4. Również w środę będziemy obchodzić rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach.

5. Jak co tydzień w każdą środę na godz. : 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.

6. W pierwszy czwartek miesiąca (2 września) po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo „Godzina święta”.

7. W pierwszy piątek miesiąca (3 września) zapraszamy na Msze Świętą ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.: 17:00 i 18:00. Do sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej.

8. W sobotę (4 września) po Mszy Świętej o godz.:7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 13:00.

9. Za tydzień będziemy przeżywali pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny prowadzany przez naszą Diecezję Warszawsko-Praską.

11 Od wtorku rozpoczną się prace przy układaniu kamienia na schodach przed kościołem.

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Patron na trudne czasy– O zbliżającej się beatyfikacji kard. S. Wyszyńskiego i matki Czackiej oraz swoim doświadczeniu choroby opowiada kard. Kazimierz Nycz; Skuteczna modlitwa– Przepis na to, jak się modlić, żeby zostać wysłuchanym- podaje O. Jacek Salij Op.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Henrykę Filipkowską. Polećmy Ją teraz Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy