Ogłoszenia duszpasterskie

22 sierpnia 2021 r. -21 niedziela zwykłą

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dniu jutrzejszym przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow.. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka.

2. W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.

3. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Msze Święte tego dnia według porządku powszedniego.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. :11:00 będziemy modlili się w intencji Siostry Lilianny dziękując dobremu Bogu za Jej posługę w naszej wspólnocie parafialnej.

5. Na czas wypoczynku polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Człowiek opatrznościowy- Jak wielkim darem dla Kościoła i dla Polski był zmarły w ubiegłym tygodniu Abp. Henryk Hoser- wiele nieznanych dotąd szczegółów ujawnia Ks. Henryk Zieliński; Losy Cmentarza Orląt- mija dokładnie 50 lat od dnia, kiedy sowieckie czołgi zdewastowały groby polskich bohaterów we Lwowie. Losy nekropoli i problemy z jej odbudową- opisuje Piotr Kościńaki.

5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Danutę Waś oraz Tatę Ks. Mariusza, Mariana Korzeneckiego. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy