Ogłoszenia duszpasterskie

15 sierpnia 2021 r-20 niedziela zwykła Wniebowzięcie NMP

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja HandlowaW piątek, 13 sierpnia, w godzinach popołudniowych, w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, w wieku 78 lat, zmarł po długiej i ciężkiej chorobie Ksiądz Arcybiskup Henryk Franciszek Hoser SAC Arcybiskup Senior były Ordynariusz Diecezji Warszawsko- Praskiej. Przebieg uroczystości pogrzebowych będzie następujący:

19 sierpnia w czwartek o godz.: 18:00 Msza Święta żałobna w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana w Warszawie. Przed i po Mszy Świętej będzie możliwość modlitwy przy trumnie

20 sierpnia w piątek o godz.: 12:00 Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza. Kazanie wygłosi arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Gdański. Po Mszy Świętej nastąpi złożenia ciała Zmarłego w krypcie w podziemiach katedry warszawsko-praskie.

 

  • Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  • Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.
  • W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.
  • W dniu wczorajszym pątnicy z Pielgrzymki Warszawsko-Praskiej szczęśliwie dotarli na Jasną Górę. Pani Jasnogórskiej powierzyli wszystkie intencje, które zostały im powierzone. Dziękują również za wasze modlitwy w ich intencjach.
  • Trwają prace związane z naprawą schodów głównych przed kościołem. W tym czasie kaplica adoracji jest zamknięta. Dziękuję wszystkim za składane ofiary na tace, które są przeznaczane na prowadzenie tych prac.
  • Na czas wypoczynku polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem.
  • Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Polecamy