Ogłoszenia duszpasterskie

08 sierpnia 2021 r-19 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.

2. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa.

3. 15 sierpnia przypadnie rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

4. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie pamiętajmy o pielgrzymach, którzy niosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

5. Trwają prace związane z naprawą schodów głównych przed kościołem. W tym czasie kaplica adoracji jest zamknięta. Dziękuję wszystkim za składane ofiary na tace, które są przeznaczane na prowadzenie tych prac.

6. Na czas wypoczynku polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem.

Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Polecamy