Ogłoszenia duszpasterskie

01 sierpnia 2021 r- 18 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Pamiętajmy dzisiaj w naszych modlitwach o wszystkich, którzy przez 63 dni Powstania Warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.

2. Dziś przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17: 30 do nieszporów.

3. Również w dzisiejszą niedzielę w kościołach i kaplicach diecezji warszawsko-praskiej ofiary składane na tacę są przeznaczone na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i ulewach.

4. W poniedziałek 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

5. Również w poniedziałek o godz.:17:30 modlitwa za zmarłych z czytaniem wypominek, a o godz.: 18:00, Msza Święta w ich intencji.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odbędą się o stałej porze.

7. W czwartek, 5 sierpnia, Mszą Świętą pontyfikalną o godz.: 7:00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się 38. Warszawsko- Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.. Eucharystii przewodniczył będzie pasterz naszej diecezji Romuald Kamiński. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach w drodze pielgrzymując od Matki Bożej Ostrobramskiej do Jasnogórskiej.

8. Zapisy będą prowadzone w naszej parafii od 1 do 4 sierpnia w godz.: od 16:00 do 20:00 w sali przy kancelarii.

9. Do końca dzisiejszego dnia można składać do puszki wystawionej przy bocznym ołtarzu MB Częstochowskiej kartki z czytelnie wypisanymi intencjami. Będziemy je przedstawiać Panu Bogu podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

10. W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.

11. Trwają prace związane z naprawą schodów głównych przed kościołem. W tym czasie kaplica adoracji jest zamknięta. Dziękuję wszystkim za składane ofiary na tace, które są przeznaczane na prowadzenie tych prac.

12. Na czas wypoczynku polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem.

13. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Polecamy