Ogłoszenia duszpasterskie

11 lipca 2021 r. – 15 niedziela zwykłą

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W tym roku już po raz 38 wyruszy Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Wychodzimy 5 sierpnia z naszego Sanktuarium. Na Jasną Górę przyjdziemy 14 sierpnia.. Jeżeli ktoś z Państwa gra na jakimś instrumencie, chce zaangażować się w jakąś służbę i pomoc w organizacji albo po prostu iść do Matki Bożej w dobrym towarzystwie to zapraszamy do wspólnego wyruszenia na pielgrzymi szlak. Więcej informacji w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

2. Przez cały lipiec do puszki wystawionej przy bocznym ołtarzu MB Częstochowskiej można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami. Będziemy je przedstawiać Panu Bogu podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

3. W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.

4. Trwają prace związane z naprawą schodów głównych przed kościołem. Prace potrwają do września. W tym czasie kaplica adoracji będzie zamknięta. Wszystkim dziękujemy za składane ofiary na tacę oraz za przelewy na konto naszej parafii na prowadzenie tych prac. Niech dobry Bóg będzie Waszą nagrodą.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Kiedy dzieją się cuda?– Kiedy kościół ma pewność że zdarzył się cud- wyjaśnia Ojciec Zdzisław Kijas; Nie ręką ludzką uczyniony– O niezwykłej historii wizerunku Matki Bożej z Guadalupe-opowiada prof. Zbigniew Treppa; Świadek polskich dziejów– O pięćsetletniej historii Dzwonu Zygmunta pisze Iwona Budziak.

6. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy, życzymy by ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

Polecamy