Ogłoszenia duszpasterskie

27 czerwca 2021 r- 13 Niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe po Mszy Świętej wieczornej.

2. We wtorek, 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jak co roku w tym dniu ofiary składne na tacę przekazywane są na działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej i konserwację Bazyliki Św. Piotra

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami o stałej porze.

4. W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.

5. Trwają prace związane z naprawą schodów głównych przed kościołem. Prace potrwają około dwóch miesięcy. W tym czasie kaplica adoracji będzie zamknięta. Wszystkim dziękujemy za składane ofiary na tacę oraz za przelewy bankowe na konto naszej parafii na prowadzenie tych prac. Niech dobry Bóg będzie Waszą nagrodą.

6. W tym roku już po raz 38 wyruszy Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Wychodzimy 5 sierpnia z naszego Sanktuarium. Jeżeli ktoś z Państwa gra na jakimś instrumencie, chce zaangażować się w jakąś służbę i pomoc w organizacji albo po prostu iść do Matki Bożej w dobrym towarzystwie to zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Więcej informacji w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

7. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy Św. o godz.:6:30. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7:00, 8:00 i 18:00.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem a w nim możemy przeczytać następujące artykuły: W poszukiwaniu tożsamości– Niezwykły plener biblijny na Wigrach- proponuje Ks. Henryk Zieliński; Na wakacje z rodziną– Dlaczego i jak warto spędzić choć część wakacji w gronie rodzinnym?-Opowiada Janusz Wardak; Śladami Św. Piotra w Rzymie-Po pierwszym namiestniku Chrystusa zachowało się wiele śladów, które możemy odnaleźć w Wiecznym Mieście-opisuje Ks. Waldemar Turek.

9. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy, życzymy by ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

Polecamy