Ogłoszenia duszpasterskie

20 czerwca 2021 r- 12 Niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Z racji rozpoczynających się wakacji i sezonu urlopowego dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30.

3. W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.

4. Również w środę będziemy obchodzili Dzień Ojca. W tym dniu na każdej Mszy Świętej będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

5. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6. Również w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18:00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wspólne uwielbianie Boga.

7 W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz.: 18:00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.

8. Rozpoczęliśmy prace związane z naprawą schodów głównych przed kościołem. Prace polegają na demontażu płyt kamiennych i ich wyczyszczeniu. Rozebraniu całej podbudowy. Wykonaniu hydro izolacji i ułożenia na nowo kamienia. Prace potrwają około dwóch miesięcy.

9. W tym roku już po raz 38 wyruszy Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Wychodzimy 5 sierpnia z naszego Sanktuarium. Jeżeli ktoś z Państwa gra na jakimś instrumencie, chce zaangażować się w jakąś służbę i pomoc w organizacji albo po prostu iść do Matki Bożej w dobrym towarzystwie to zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Więcej informacji w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

10. Ksiądz Biskup Ordynariusz mianował Pawła Białobrzeskiego, wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Nowym wikariuszem w naszej parafii został mianowany Ks. Michał Chaciński. Nowe obowiązki księża rozpoczną od 26 sierpnia br. Składamy serdeczne podziękowania Ks. Pawłowi za Jego oddaną posługę w naszym Sanktuarium i polecamy Go modlitewnej pamięci całej wspólnoty parafialnej.

11. Również składamy podziękowania za pracę w naszej wspólnocie Siostrze Dagmarze. Siostra została skierowana do pracy jako katechetka w Lubartowie.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem a w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Medjugorie po 40 latach-Dzieje domniemanych objawień w Medjugoriu oraz stosunek Kościoła do tych wydarzeń-omawia Abp Henryk Hoser SAC; Konfesjonał świata– O tym, co najważniejszego dokonuje się w Medjugorie; Piękno ojcostwa– o roli ojca, który ma zabezpieczać dom oraz pomagać dzieciom w odkrywaniu ich tożsamości.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Teresa Kosicka. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy